5 -02 68 15 44 (021)

ساخت کمپرسورهای گاز در ایران

مدیرعامل شرکت تاپکو از آمادگی این شرکت برای ساخت کمپرسورهای گازی با همکاری شرکت اتریشی LMF در ایران و همچنین انتقال فناوری خبر داد.

به گزارش شانا، شهرام الوندی درباره شرکت اتریشی LMF، گفت: این شرکت از سازنده های معتبر دنیا در حوزه کمپرسورهای رفت و برگشتی(Recip)، اسکرو (Screw) و سانتریفوژ گاز است، این شرکت به پشتوانه تجربه ای 150 ساله، اکنون نسبت به تامین کمپرسورهای گاز در پروژه های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی کشور اقدام کرده و در بیشتر فهرست های مشترک معتبر نظیر شرکت های نفت و گاز پارس، شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی حضور دارد.
مدیرعامل شرکت تاپکو، همچنین درباره سوابق این شرکت تشریح کرد: کمپرسورهای شرکت LMF، اکنون در پالایشگاه شهیدتندگویان تهران، پتروشیمی خوزستان، پتروشیمی کردستان، پالایشگاه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، میدان های نفتی خشت، سروستان، سعادت اباد و قلعه نار، بیش از 100 ایستگاه CNG و ... نصب هستند.
وی افزود: اکنون نیز کار مهندسی و ساخت کمپرسورهای پتروشیمی های هنگام، الفین ایلام، الفین بوشهر، گچساران، و... درحال انجام بوده و کمپرسورهای اصلی میدان نفتی یاران شمالی(غرب کارون) و طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس نیز به تازگی به سایت ارسال شده اند.
الوندی در ادامه سوابق این شرکت در ایران، گفت: از سوی دیگر، شرکت LMF اتریش با توجه به الزام های دولت تدبیر و امید و همچنین دستور مقام عظم رهبری برای بهره گیری هر چه بیشتر از امکانات ساخت داخل، برای نخستین بار نسبت به انتقال فناوری واقعی و ساخت داخل کمپرسورهای Reciprocating پروژه پتروشیمی گچساران با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین هلدینگ خلیج فارس اقدام کرده است.
مدیرعامل شرکت تاپکو، ادامه داد: پس از پایان این پروژه، امکان ساخت بخش مهمی از این کمپرسورها در داخل کشور به وجود می آید. همچنین کارفرما در تمام مراحل ساخت داخل، از امکانات نظارتی خود استفاده و گزارش پیشرفت را دریافت می کند.

الوندی با اشاره به امضای قرارداد بین تاپکو و LMF اظهار کرد: شرکتهای LMF و تاپکو با امضای یک قرارداد رسمی انتقال فناوری از ابتدای سال 2017 میلادی آمادگی دارند تا در این باره و همکاری مشابه با آن، مذاکره کنند.
وی افزود: تاپکو هم اکنون، نیز به عنوان شریک تجاری LMF نسبت به ارائه تمامی خدمات مرتبط با نصب، پیش راه اندازی و راه اندازی کمپرسورهای این شرکت اقدام می کند، همچنین خدمات ساخت، تعمیرات و نگهداری این کمپرسورها، در کارخانه تاپکو قابل ارائه به کارفرمایان است.