5 -02 68 15 44 (021)

کمپرسور

کمپرسور
کمپرسور یکی از مهمترین و پرکاربردترین تجهیزات دوار مورد استفاده در صنایع مختلف می­باشد. با توجه حساسیت بالای کمپرسور و پیچیدگی­های موجود در فرآیند طراحی، ساخت و تعمیر این دستگاه، داشتن دانش کافی در این زمینه امری ضروری است. شرکت تاپکو با داشتن سابقه طولانی در همکاری با سازندگان مطرح دنیا ، امضای قرارداد انتقال فناوری با شرکت LMF اتریش و با بهره­گیری از دانش متخصصان و مهندسان توانمند ایرانی، برای اولین بار در کشور نسبت به طراحی و ساخت کمپرسورهای سانتریفوژ (هوا و گاز) بر اساس استاندارد API 617 اقدام نموده است.
کمپرسورهای گریز از مرکز (سانتریفیوژ):
یکی از پرکاربردترین انواع کمپرسورها در صنایع مختلف، کمپرسورهای سانتریفیوژ می­باشند. تاپکو هم اکنون نسبت به ساخت کمپرسورهای سانتریفیوژ گازهای فرآیندی و هوا مطابق با استانداردهای API 617، API 672، ISO 10439 اقدام می نماید. کمپرسورهای سانتریفیوژ ساخته شده توسط تاپکو، کاملا منطبق بر نیازمندی­های کارفرما و با درنظر گرفتن پارامترهای مهمی چون راندمان، ایمنی و کمترین نیاز به تعمیرات طراحی و ساخته می­شوند. بیشترین کاربرد کمپرسورهای سانتریفیوژ در صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی، نفت و انتقال گاز می­باشد.

محدوده محصولات تولیدی تاپکو:
طبقهبندی محصولات تاپکو با توجه به دورهای 3000 و 1500 دور بر دقیقه موتورهای الکتریکی و تا نسبت فشار 10 می باشد. مطابق با نیاز و درخواست مشتری، دور کمپرسور می تواند با استفاده از انواع گیربکسهای دوربالا (استاندارد AGMA 6011) افزایش یابد.
70 بار فشار ورودی (ماکسیمم)  
100 بار فشار خروجی (ماکسیمم)
60- تا 200 درجه ی سلسیوس دمای ورودی
3500 تا 400 هزار متر مکعب بر ساعت محدوده ی دبی ورودی جریان
1 تا 6 تعداد طبقات
هوا و تمام انواع گازهای فرایندی انواع گاز
باز و بسته نوع پروانه
تست استند :
تاپکو این امکان را دارد تا برای کمپرسورهای یک طبقه و چندطبقه ، تستهای مکانیکی مربوط به بالانس، ارتعاشات و ... را مطابق با استاندارد API انجام دهد و همچنین برای گارانتی کارآیی محصول، تست های مربوط به کارآیی، مطابق با استاندارد ASME PTC10  انجام میشوند.
تست استند تاپکو جز اولین تست استندهای ساخته شده در کشور برای تست انواع کمپرسور، فن و بلوئر و توربواکسپندر می باشد.


تاپکو علاوه بر محصولات ساخت خود، کلیه خدمات مورد نیاز در زمینه طراحی، تامین